Bieg Morskiego Komandosa

Najtrudniejszy Bieg Terenowy w Polsce

BMK - następna dekada;

Historia rozpoczęła się w 2010 roku. Z ówczesnym dowódcą JWK Formoza kmdr. Dariuszem Wichniarkiem w październiku 2010 zrealizowaliśmy pierwszą edycję biegu. Morza szum… dzika plaża i ostra tyrka.; Z roku na rok impreza ewoluowała i rosła, na stałe goszcząc w biegowych kalendarzach w ostatni weekend sierpnia; Otrzymywaliśmy nawet tytuł „Najtrudniejszy bieg terenowy w Polsce”. I co z tego… albo znajdziesz u nas to czego szukasz, albo nie.

BMK to bieg inny niż pozostałe, prezentujemy wartości obecnie mało popularne.  Duży wysiłek psychofizyczny w zamian za zysk inny niż pieniądze. Tutaj nikt Ci nie powie, że jesteś wspaniały i bardzo się cieszy, że przyjechałeś. Masz do wykonania zadanie, które ma na celu wywołać w Tobie poczucie walki na polu, gdzie zmierzysz się ze swoim największym przeciwnikiem – samym sobą. Sobą wypoczętym na starcie i sobą zmęczonym na trasie, szczególnie na ostatnich kilometrach przed metą. Tu nie dostaniesz na trasie banana, izotonika, super gadżetów. Jedyne, co możesz dostać, to kilka szorstkich słów motywujących do dalszej walki. Nie jest to ani łatwe, ani miłe. Niemniej jednak co roku przyciąga kilkuset śmiałków…

Prawdziwe wspomnienia nie powstają przed telewizorem. Nie ma substytutu dla ciężkiej pracy. To co dobre nie jest łatwe. Tutaj będziesz mógł stwierdzić, że „ostatni łatwy bieg był na innym biegu”. Jeżeli chcesz zebrać garść wspomnień, dowiedzieć się czegoś o swoich kolegach, odpowiedzieć sobie samemu na nurtujące Cię życiowe pytania, to musisz być na trasie Biegu Morskiego Komandosa. A jeżeli po roku zastanawiasz się, czy wrócić, czy coś się zmieniło na trasie? Przez rok wiele wody upłynęło w rzekach które pokonujesz biegnąc, i pogoda zapewne też będzie inna. Nasza inwencja również będzie inna.

A Ty?

Czy przez rok opanowałeś założone wyzwania, czy z właściwą sumiennością realizowałeś plany treningowe i pracę nad sobą, czy nie zbrakło Ci motywacji? Czy tkwi w Tobie wiara, że dasz radę, że jeszcze raz zdecydujesz się na nadludzki wysiłek, żeby…. No właśnie, żeby co…?

Taki jest BMK, bieg jak żaden inny… tworzony przez pasjonatów i fachowców dla śmiałków. Tak naprawdę cieszymy się, że z nami jesteś!

Jeden bieg wiele możliwości.

Imprezy towarzyszące:

Na skróty:

walk