Bieg Morskiego Komandosa

Regulaminy B.M.K.

Zasady ogólne dotyczące kat. Hard

Regulamin XV B.M.K. 2024  – kat. Hard

I. TRASA I ZASADY:
 1. Trasa biegu to pętla o długości około 15 mil morskich składająca się z dwóch odcinków:

– terenowy – ok. 13 mil morskich

– wodno – plażowy – ok. 2 mile morskie

 1. Na trasie znajdują się :

– przeszkody naturalne podyktowane uwarunkowaniem terenu

– specjalnie przygotowane konstrukcje

 1. Kategoria HARD posiada limit uczestników wynoszący 300 osób.
 2. Starty odbywać się będą w 50-cio osobowych grupach, w odstępach co 10 minut.
 3. Każdy uczestnik kategorii HARD musi wystartować w przygotowanym we własnym zakresie pełnym umundurowaniu polowym oraz z plecakiem mogącym pomieścić balast w postaci trzech butelek o pojemności 1,5 l. Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma ćwiczebną atrapę karabinka AK 47, z którą musi pokonać całość trasy.
 4. Poprzez pełne umundurowanie polowe rozumie się dowolny mundur z długim rękawem, nakrycie głowy oraz wojskowe buty za kostkę. Dopuszczalne są bluzy zapinane na zamek lub guziki/ koszule/ combat shirt, spodnie typu „bojówki” oraz buty trekkingowe ponad kostkę.
 5. Zezwala się na bieg w mundurach innych państw i stosowanie systemów hydracyjnych typu CAMELBAK, SOURCE, rękawic ochronnych, nakolanników oraz posiadanie opatrunków osobistych, latarek, świateł chemicznych.
 6. Obowiązuje zakaz przytraczania/ chowania atrapy karabinka do plecaka.
 7. Każdy uczestnik kategorii HARD obowiązkowo musi pokonać całość trasy biegu aby zostać sklasyfikowanym.
 8. Każdy zawodnik kategorii HARD musi pokonać każdą przeszkodę znajdującą się na trasie biegu aby zostać sklasyfikowanym.
 9. Zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie jednak wykluczone jest korzystanie z pomocy, kibiców, obsługi i innych osób postronnych, nie biorących udziału w biegu.
 10. Zawodnicy mogą próbować pokonać przeszkodę dowolną ilość razy.
 11. Zawodnik nie może utrudniać innemu uczestnikowi biegu pokonywania przeszkody.
 12. Wyprzedzanie: zawodnik wolniejszy jest zobowiązany ustąpić miejsca zawodnikowi szybszemu, schodząc na prawą stronę otaśmowanej trasy.
 13. Pomiar czasu odbywać się będzie elektronicznie.
 14. Aby zostać sklasyfikowanym , zawodnik musi posiadać przytwierdzony do lewej lub prawej nogi na wysokości kostki chip identyfikacyjny służący do elektronicznego pomiaru czasu. Umieszczenie chipa w innym miejscu lub jego zdjęcie w trakcie biegu karane będzie dyskwalifikacją.
 15. Przy wypożyczeniu chipa nie będzie pobieranej kaucji.
 16. Zawodnicy, którzy nie dokonają zwrotu chipa bezpośrednio po ukończeniu biegu zostaną zdyskwalifikowani.
 17. Niesportowe zachowanie w stosunku do innych zawodników (uniemożliwianie przejścia przeszkody, przeszkadzanie podczas przechodzenia przeszkody itp.) oraz sędziów (ignorowanie, wulgaryzmy, wyzwiska itp.) karane będzie dyskwalifikacją.
 1. Na trasie będą znajdowały się nieoznakowane i oznakowane punkty kontrolne zabezpieczane przez sędziów technicznych.
 2. Warunkiem sklasyfikowana zawodnika jest przebiegnięcie po zatwierdzonej trasie biegu i ukończenie go w regulaminowym czasie. Zawodnicy, którzy nie ukończą biegu w wymaganym czasie nie będą sklasyfikowani.
 3. Zawodników kategorii HARD obowiązuje limit czasu wynoszący 4,5 godziny.
 4. Po upływie limitu czasu Uczestnik zobowiązany jest do zdania ćwiczebnej atrapy karabinku AK-47 w najbliższym punkcie kontrolnym, po czym może kontynuować bieg z pomiarem czasu.
 5. Podczas pokonywania trasy biegu, uczestnicy mogą pić i jeść pod warunkiem, że sami zaopatrzą się w napoje/żele.
 6. Na trasie biegu obowiązuję całkowity zakaz pozostawiani śmieci (opakowania po odżywkach oraz wszelkie śmieci zawodnik zabiera ze sobą na metę). W przypadku przyłapania zawodnika na zaśmiecaniu trasy, zostaje on natychmiastowo zdyskwalifikowany!
 7. Szczegółowy harmonogram startów poszczególnych kategorii znajduję się na stronie internetowej https://www.biegkomandosa.pl/dla-zawodnikow/harmonogram-bmk/
 8. Szczegółowy cennik pakietów startowych znajduję się na stronie internetowej https://www.biegkomandosa.pl/dla-zawodnikow/
 9. Ogólny regulamin uczestnictwa w biegu Bieg Morskiego Komandosa znajduje się na stronie internetowej https://www.biegkomandosa.pl/dla-zawodnikow/
 10. Wszystkich Uczestników biegu w kategorii HARD obowiązują niniejsze zasady.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w zasadach obowiązujących Uczestników kategorii HARD, bez konieczności informowania Zawodników. Z ostateczną wersją będzie można zapoznać się w dniu zawodów, w biurze organizacyjnym.